Naše škola realizuje od 1.září 2018 projekt EU OPVVV „Duhová škola 2018-2020“, v němž se kromě podpory čtenářské, matematické a jazykové gramotnosti, cíleně zaměřujeme na oblast polytechnické výchovy, která v sobě zahrnuje přírodní vědy – přírodopis, fyziku, chemii, matematiku, ale také oblast technického vzdělávání, které je realizováno zejména v předmětu Praktické činnosti. Z předchozích projektů máme velmi dobře vybavenou dílnu pro práci s technickými materiály, věnujeme se pěstitelství a nově modulům Konstrukce a design, v němž žáci pracují s elektronickými a elektrotechnickými stavebnicemi, ozoboty, 3D tiskem a základy programování a Digitální technologie, v němž se propojuje oblast informatiky, mediální výchovy a technického vzdělávání. Na tyto předměty navazují i zájmové kroužky Mediální výchova, Konstrukce a design, Badatelský klub a již tradiční kroužky zábavné logiky a deskových her nebo Dovedné ruce.
V oblasti robotiky jsme navázali spolupráci jednak s UJEP Ústí nad Labem, díky níž budou pro žáky 4.-6.ročníku připravené ukázkové hodiny robotiky ve škole a pro starší pak hodiny přímo v prostorách univerzity a dále pak spolupráce se Střední školou AGC v Teplicích, se kterou zrealizujeme společné exkurze do firem a zajímavých muzeí a pro žáky 8.ročníku bude probíhat v prostorách střední školy kroužek robotiky. Jsme zapojeni do projektu Implementace Krajského akčního plánu pro Ústecký kraj, jehož cílem je podpora škol, prohloubení partnerství škol a firem, podpora gramotností i společné zdělávání. Pedagogové naší školy jsou v rámci tohoto projektu lídry v oblastech matematická gramotnost, fyzika, čtenářská gramotnost, biologie a inkluze. Díky tomuto zapojení vyjeli žáci 8. a 9.ročníku v rámci hodin přírodopisu, fyziky a chemie do IQ Landie v Liberci a v březnu je čekají zajímavé hodiny matematiky.
Pokud bude schválen projekt města Modernizace odborných učeben v ZŠ Lidická, vzniknou pro naplňování polytechnického vzdělávání moderní environmentální učebna a učebna fyziky s odpovídajícím technickým zázemím.
Věnujeme se samozřejmě i dalším oblastem. Čtenářský klub se kromě běžné odpolední činnosti schází nově i na ranním čtení, probíhají aktivity v rámci soutěže Hejtmanův pohár, na jaře budou opět realizovány intenzivní jazykové kurzy angličtiny s rodilým mluvčím, účastníme se soutěže Rozpočti si to a jsme zaregistrováni v celosvětovém týdnu finančního vzdělávání GMW. V dubnu dokončíme projekt Duhová škola v lese s environmentálním zaměřením, který je z velké části dotován ze Státního fondu životního prostředí. Již nyní máme schválené nebo připravujeme další zajímavé aktivity a projekty.
Cílem veškerého našeho snažení je komplexní rozvoj dovedností žáků ve všech klíčových oblastech tak, aby byli všichni co nejlépe připraveni pro svůj další osobní a profesní život.