Den stromů na Lidické

Dne 18. října se na Základní škole Lidická konal Den stromů, který byl oslavou důležitosti přírody a ekologického povědomí. Celá škola se zapojila do různých aktivit, které měly za cíl přiblížit žákům hodnotu stromů a jejich ochrany.
Ráno se konala stromová jóga, kde si žáci mohli odpočinout a naladit se na nabitý program. V průběhu dne sbírali informace pomocí křížovek a QR kódů umístěných na chodbách školy, které poté zpracovávali do velkoplošných plakátů.
Součástí oslav byla i procházka do přírody, při které žáci hledali zajímavé stromy, u kterých se mohli vyfotit do fotosoutěže. Další skupiny plnily různé úkoly, přičemž se snažily rozluštit kód k nápovědě pro školní kvíz. Tento rok se poprvé proti sobě utkaly třídy 2. stupně, které si porovnávaly své vědomosti o stromech.
Novinkou letošního Dne stromů bylo zavedení putovního kvízového poháru, který poprvé získala třída 8.A. V rámci akce se také uskutečnila dobrovolná sbírka na nákup stromů z projektu sazimecesko.cz. Díky velké podpoře rodičů se škole podařilo zakoupit 35 stromů, čímž přispěla k vytvoření zelenějšího a zdravějšího prostředí.
Den stromů se tak stal krásnou příležitostí k učení, zábavě a posílení vztahu dětí k přírodě.
                                                                                                                                                   Mgr. Daniela Rulfová, Mgr. Kateřina Baranová, Mgr. Jana Libovická
Tento projekt byl podpořen  v rámci zapojení do projektu Duhová škola OPJAK    CZ.02.02.XX/00/22_002/0001446     OP JAK