Erasmus Days na Lidické

Zpráva o realizaci akce Erasmus Days

Ve dnech 15. a 16. října 2024 proběhla na naší škole akce Erasmus Days, která byla součástí našeho zapojení do programu Erasmus +. Připojili jsme se tak k celosvětové  oslavě programu Erasmus  https://www.erasmusdays.eu/events/
Naše škola má  udělenu akreditaci  pro období 2022-2027 a již v předchozích letech (2019-2022) byla do programu Erasmus + zapojena.  Hlavním cílem je zlepšení jazykových dovedností pedagogických pracovníků a tím nepřímo i zkvalitnění jazykových kompetencí našich žáků.

Během těchto dvou dnů učitelé v rámci svých nejazykových předmětů  např. zeměpis, fyzika, matematika a další , zapojovali formou metody CLIL (Content and Language Integrated Learning) angličtinu nebo němčinu do výuky. Tímto způsobem si žáci nejen rozšířili a procvičili slovní zásobu v cizím jazyce, ale zároveň se učili běžný předmět.

Akce Erasmus Day byla  úspěšná. Žáci si nejen rozšířili své jazykové dovednosti, ale také prohloubili své znalosti v běžných předmětech. Metoda CLIL se ukázala jako efektivní nástroj pro integraci cizího jazyka do výuky a přispěla k celkovému zlepšení jazykových kompetencí žáků.

Děkujeme všem učitelům a žákům za aktivní účast a těšíme se na další podobné akce  v budoucnu.